KARTA W GRZE! Mamy super KONKURS dla wszystkich graczy!

Zamów naszą kartę Visa, wykonaj nią min. 5 transakcji, pobierz i aktywuj aplikację SGB Mobile,

a potem odpowiedz na pytanie:

„Z kim najbardziej lubisz grać w gry komputerowe i dlaczego?”

 

Na autora najciekawszej odpowiedzi czeka najnowsza konsola PS5!

Do wygrania też m.in. fotel gamingowy i monitor 27’’ z odświeżaniem obrazu 144hz!

Więcej o konkursie dowiesz się na www.kartawgrze.pl

Na zgłoszenia czekamy do 24.06.2022 r., do godziny 23:59.

 

Regulamin znajdziesz tutaj: www.kartawgrze.pl/regulamin

 

Wyzwanie Sportowe dla Sympatyków SGB

 

Wyzwanie Sportowe dla Sympatyków SGB

 

Już za chwilę startuje nasze ulubione Wyzwanie Sportowe SGB. W tym roku z ogromną przyjemnością zapraszamy Was wszystkich do udziału, nie może Was ominąć taka zabawa! Przez 6 tygodni będziemy w szczytnym celu zbierać kilometry chodząc, biegając i jeżdżąc rowerem. O tym, do kogo powędrują pieniądze z wygranej zadecydują najlepsi. Zapisy od 22 kwietnia 2022 roku. W aplikacji Activy znajdź konkurs WYZWANIE SPORTOWE SGB – SYMPATYCY SGB
i dołącz do niego za pomocą kodu: SGBKOŚCIERZYNA

Jak się zapisać do wyzwania, zasady i wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie 👉 Dołącz do aktywnej zabawy 

My się już rozgrzewamy, dołączycie? Serdecznie zapraszamy.

 

8000 pkt na start w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile

Weź kartę Mastercard w Kaszubskim Banku Spółdzielczym i zarejestruj ją w programie benefitowym Bezcenne Chwile. Teraz, jeśli wydasz nią łącznie 50 zł w ciągu 30 dni, dostaniesz aż 8000 punktów na start! Punkty możesz wymieniać na atrakcyjne nagrody z szerokiej oferty.

Spiesz się – oferta promocyjna trwa do 15.06.2022 r. lub do wyczerpania puli nagród. 

Szczegóły programu, oferty i promocji znajdziesz na bezcennechwile.pl.

 

Grupa SGB pomaga Ukrainie. Ty też możesz pomóc z nami!

Każda wojna zabiera nam to, co najważniejsze – poczucie bezpieczeństwa. Dzisiaj spółdzielczość chce wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów, kobiety i dzieci, które właśnie teraz najbardziej doświadczają skutków wojny.

Wszystkie Banki Spółdzielcze SGB organizują wspólnie akcję pomocy dla Ukraińców. Uruchomiliśmy specjalne konto: 90 1610 0006 9002 0100 0246 0002, na które można wpłacać pieniądze. Przekażemy je Fundacji Ocalenie, wspierającej akcję pomocy humanitarnej na granicy. Pracownicy i wolontariusze fundacji najlepiej wiedzą, jak wykorzystać zebrane pieniądze.

  • Zbiórka trwa od dzisiaj do 15 marca 2022 r.
  • Pieniądze może wpłacić każdy – zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi.
  • Przekażemy je na rzecz Fundacji Ocalenie, która wspiera uchodźców z Ukrainy.
  • Uruchomiliśmy w naszym banku specjalne konto. Zachęcamy do wpłacania na konto w SGB-Banku, nr 90 1610 0006 9002 0100 0246 0002

Mamy również stały kontakt z naszym Bankiem Spółdzielczym z Lubyczy Królewskiej, oddalonym tylko o kilka kilometrów od granicy. Razem z pracownikami zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy, które bank wspólnie z lokalnymi władzami przekaże najbardziej potrzebującym. To nasza sąsiedzka pomoc.

Cała Grupa SGB aktywnie wspiera poszkodowanych w tej wojnie.  Od 1 marca br. aż do odwołania:

✅  Banki Spółdzielcze SGB oraz SGB-Bank SA nie pobierają prowizji od zleceń SWIFT w walutach obcych i PLN realizowanych do banków w Ukrainie.

✅  znieśliśmy opłaty dla klientów indywidualnych za przelewy wychodzące i przychodzące z Ukrainy.

Nasze banki współpracują także z lokalnymi władzami samorządowymi. Spółdzielcza Grupa Bankowa odpowiedzialność ma swoim DNA. Wzajemność i wsparcie dla naszych klientów i niesienie pomocy potrzebującym są naszymi priorytetami.

 

💚 Ми з Вами всім серцем! 💚

 

Komunikat Narodowego Banku Polskiego

Szanowni Państwo,

poniżej przesyłamy link do komunikatu NBP:

 

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualnosci/wiadomosci_2022/25022022.html

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Od 1 stycznia 2022 r. dostępne będzie nowe świadczenie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, dla rodziców dzieci w wieku od 12. miesiąca do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 35. miesiąc życia.

Nowe świadczenie nie będzie zależne od dochodu rodziny i wyniesie w sumie do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Rodzice będą mogli zdecydować czy  chcą otrzymywać świadczenie w wysokości 500 zł przez 24 miesiące, czy w wysokości 1000 zł przez 12 miesięcy.

Świadczenie w ramach programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie można złożyć do ZUS wyłącznie elektronicznie, za pomocą:

  • bankowości elektronicznej IBank od 1 lutego 2022 r.,
  • Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • portalu Emp@tia.

 

Więcej informacji o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym znajduje się na stronie ZUS

 

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 17 listopada 2021 r. o rodzinnym kapitale opiekuńczym (Dz.U. z 2021 r. poz. 2270)

Rozliczenia subwencji finansowych z Tarczy Finansowej PFR 2.0

Przedłużenie terminów rozliczenia subwencji finansowych z Tarczy Finansowej PFR 2.0

 

Polski Fundusz Rozwoju w odpowiedzi na potrzeby i postulaty zgłaszane przez organizacje przedsiębiorców oraz indywidualnych beneficjentów zdecydował o przedłużeniu terminów rozliczenia subwencji finansowych dla beneficjentów Tarczy Finansowej PFR 2.0.

 

MŚP będą zobowiązane dokonać zwrotu nadwyżki otrzymanej subwencji finansowej nie później niż do 30 czerwca 2022 r. (obecnie do 15 marca 2022 r.).

 

Mikrofirmy i MŚP będą zobowiązane zwrócić nieumorzoną część subwencji finansowej nie później niż do 15 września 2022 r. (obecnie do 31 maja 2022 r.).

 

W związku z powyższą zmianą decyzje PFR dotyczące rozliczenia subwencji zostaną wydane nie później niż do 30 lipca 2022 r. (obecnie 30 kwietnia 2022 r.).

 

Wprowadzenie ww. zmian wymaga dodatkowych działań po stronie Rady Ministrów, która zleciła Polskiemu Funduszowi Rozwoju realizację Tarczy Finansowej PFR 2.0. oraz zmiany Regulaminu Programu 2.0, co spodziewane jest w najbliższych tygodniach.

 

Przypominamy, że obecnie trwa proces rozliczenia subwencji dla mikrofirm w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0, który zakończy się 28 lutego 2022 r. Zapraszamy przedsiębiorców, którzy otrzymali subwencję jako mikrofirmy na bezpłatne szkolenia online dotyczące zasad ich rozliczania.

 

W razie pytań lub wątpliwości można też dzwonić na infolinię PFR pod numerem +22 703 43 00 (czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00, opłata zgodnie z cennikiem operatora).

OSZUSTWO "Zwrot 300 zł za szczepienie"

Szanowni Państwo,

 

Ostrzegamy przed fałszywą stroną, na której oszuści oferują zwrot 300 zł za szczepienie. Jeżeli Klient wprowadzi tam swoje hasło do banku, trafi ono bezpośrednio do oszustów, którzy wykorzystają je do kradzieży środków.

 

Wygląd strony jest łudząco podobny do rządowych witryn. Użyto na niej polskiego godła i napisu "gov.pl", używanego przez państwowe instytucje. Na stronie możemy przeczytać: "Odbierz 300 zł za szczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy". Pieniądze mają pochodzić z nieistniejącego programu "Wsparcie", uruchomionego rzekomo 12 stycznia 2022 roku. Oszukańcza strona informuje, że otrzymają je "wszyscy Polacy, którzy przeszli pełen cykl szczepienia".

 

Niebezpieczna strona:

gov.pl-covid[.]pl